Elektronické informačné zdroje - Kysucká knižnica v Čadci

Pripravujeme
Nové knihy
Knižnica v médiách
Otváracie hodiny
Periodiká
Instagram
Facebook
Knižnica je v 100 % majetkovom podiele ŽSK.
Prejsť na obsah

Elektronické informačné zdroje

Služby
Elektronické informačné zdroje


E-zdroje partnerskej knižnice Centra vedecko-technických informácií SR

Vďaka partnerstvu s CVTI SR môžete využiť bezplatný prístup k množstvu e-kníh z pohodlia domova. S využitím služby Bookport sa od septembra rozrástla ponuka kníh o viac ako 2 000 e-kníh, z čoho väčšina je beletria a detská literatúra.

Pre prístup k službe je:
• nutná bezplatná registrácia na vzdialený prístup k e-zdrojom CVTI SR,
• následne je potrebná aj registrácia priamo do služby Bookport – video návod nájdete TU (používateľ musí byť pripojený do Bookportu cez vzdialený prístup CVTI SR).

Dodatočná registrácia do Bookportu je nutná kvôli možnosti sťahovania a čítania e-kníh aj bez pripojenia k internetu cez smartfóny či tablety. Registráciou do CVTI SR získate zároveň prístup k bohatému výberu odborných databáz – napr. Book Port, Ebook Central, Emerald Insight, PubMed, Science Direct, Scopus, Wiley Online Library, Wolters Kluwer.


 Prístup k databáze SpringerLink

Kysucká knižnica v Čadci ponúka pre svojich čitateľov abstraktovú a čiastočne plnotextovú licencovanú databázu, ktorá umožňuje prístup k článkom z 2 251 titulov recenzovaných odborných časopisov a ku 40 000 on-line knihám vydavateľstva Springer International Publishing AG a vydavateľstva Kluwer Academic Publisher. Tituly zaradené do databázy SpringerLink sú zamerané na oblasti architektúry a dizajnu, psychológie, chémie, informatiky, ekonómie, strojárstva, životného prostredia, geológie a geografie, práva, matematiky, štatistiky, fyziky, astronómie, medicíny a spoločenských vied s retrospektívou od roku 1985. Bibliografické záznamy o knihách sú dostupné po úroveň abstrakt, prípadne obsah a krátku ukážku. Knihy, ale aj samostatné kapitoly kníh, sa dajú získať za úhradu.

Prístup do multiodborovej databázy SpringerLink – www.springer.com - je možný len v priestoroch Kysuckej knižnice v Čadci. Prístupové meno a heslo je k dispozícii na úseku BIS na požiadanie.


© Kysucká knižnica v Čadci
Sponzori:
Partneri knižnice:
Mediálni partneri:
Návrat na obsah